Mecenat kultury i sponsoring

Od wielu lat Grupa PGE inwestuje w rozwój kultury i sztuki poprzez sponsoring ważnych wydarzeń oraz inicjatyw kulturalnych oraz wspiera rozwój sportu – zawodowego i amatorskiego. Dostarczając pozytywnych wrażeń i emocji, Grupa PGE wspiera i promuje polską kulturę. Mecenat Grupy PGE obejmuje ważne i wartościowe wydarzenia kulturalne – muzyczne, teatralne czy filmowe. Działania te wpływają tym samym na rozwój lokalnych społeczności oraz przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności miejsc, zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i inwestorów.

Mecenat i sponsoring kultury

Grupa Kapitałowa PGE dzieli się pozytywną energią płynącą z kultury i sztuki. W 2015 roku GK PGE po raz kolejny została Mecenasem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Grupa wspiera muzykę poważną również poprzez współpracę z Filharmonią Narodową w Warszawie.

Grupa PGE jako sponsor zaangażowała się w wiele różnorodnych inicjatyw i wydarzeń lokalnych i ogólnopolskich. Wśród kluczowych wydarzeń, w które Grupa PGE była zaangażowana w 2015 roku wymienić można m.in. kolejną edycję OFF Festival w Katowicach. Impreza ta od lat silnie kojarzona jest z muzyką na najwyższym poziomie.

We wszystkich naszych działaniach nie zapominamy również o najmłodszych – 9 maja 2015 roku na PGE Narodowym odbył się już 19. Piknik Naukowy, a 6 grudnia w hotelu Brant pod Warszawą „Wymarzone Mikołajki PGE”. To charytatywna impreza dla dzieci z domów dziecka, które tego dnia mogły spotkać się z licznie przybyłymi gwiazdami. Wszystkie uzyskane środki finansowe przekazywane są do Domów Dziecka.

Również spółki Grupy PGE angażują się w liczne wydarzenia o dużym znaczeniu dla społeczności lokalnych. Wśród ważniejszych w 2015 roku wymienić można m.in. inicjatywy wpierane przez spółki PGE Dystrybucja S.A., PGE GiEK S.A. oraz PGE Obrót S.A.

Spółka PGE Dystrybucja S.A. była partnerem kilku festiwali artystycznych: Festiwalu Muzycznego „Perła Baroku”, prezentującego muzykę klasyczną w wykonaniu mistrzów, łódzkiego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, Letniego Festiwalu Filmowego POLÓWKA w Łodzi, czy koncertu „Białystok – miasto dobrej muzyki”, organizowanego na pożegnanie lata w ramach Festiwalu Wschód Kultury. Spółka wsparła także plebiscyt na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne roku „Energia Kultury”.

Spółka PGE GiEK S.A. w 2015 roku była sponsorem Wielkiej Gali Jazzowej „Grand Prix Jazz Melomani 2014” w Teatrze Wielkim w Łodzi, Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej Zgorzelec, Bydgoskiego Festiwalu Operowego oraz angażowała się również w inne lokalne przedsięwzięcia.

PGE Obrót S.A. wsparła m.in. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi, Filharmonię Podkarpacką im. A. Malawskiego w Rzeszowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Miłosza Magina w Łodzi, Eurofol w Zamościu oraz Rzeszów Art Festiwal, którego została sponsorem tytularnym. PGE Obrót S.A. po raz drugi włączyła się także do akcji Noc Muzeów. podczas Nocy Muzeów PGE Obrót S.A. udostępniła zwiedzającym Muzeum Energetyki Podkarpackiej, znajdujące się w siedzibie firmy. Razem z PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów, oprócz zwiedzania muzeum, PGE Obrót S.A. przeprowadziła pokazy i doświadczenia naukowe z zakresu elektryczności i elektrostatyki.

Sponsoring sportu

Grupa PGE promuje sport profesjonalny i amatorski. Wspiera zarówno kluby z ugruntowaną pozycją, jak i te, które dopiero ją budują. GK PGE poprzez swoje zaangażowanie w rozwój polskiego sportu, stara się dzielić energią z tymi, którzy właściwie ją wykorzystują. Grupa PGE wspiera drużyny różnych dyscyplin sportowych skupiających największą uwagę kibiców: siatkówki (PGE Skra Bełchatów i PGE Atom Trefl Sopot), piłki nożnej (PGE GKS Bełchatów), koszykówki (PGE Turów Zgorzelec), żużla (PGE Stal Rzeszów) i piłki ręcznej (PGE Stal Mielec). Zespoły, które sponsoruje Grupa mają ogromną energię w dążeniu do sukcesu, która pobudza do działania i rozwoju.

Grupa PGE aktywnie wspiera także najbardziej utalentowanych sportowców, takich jak brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich 2012 - Zofia Klepacka. PGE popularyzuje sport angażując się także w promocję dużych wydarzeń sportowych. W roku 2015 GK PGE rozpoczęła dwa nowe projekty sponsoringowe o zasięgu ogólnopolskim. Jednym z nich jest współpraca z największym obiektem sportowym w Polsce – PGE Narodowym, drugim współpraca z najlepszą ligą żużlową na świecie – PGE Ekstraligą.

Grupa PGE wspiera także inicjatywy z obszaru sportu amatorskiego, przez co aktywuje młodych ludzi do ciągłego rozwoju.